Chłopcy z Placu Broni - czas i miejsce akcji
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Akcja powieści „Chłopcy z Placu Broni” rozgrywa się w marcu pod koniec XIX wieku – prawdopodobnie jest to rok 1889, co sugeruje data na pieczątce Związku Kitowców. Obejmuje około dziesięciu dni – od chwili wybrania Boki na przewodniczącego związku chłopców do wiadomości o pogrzebie Erna Nemeczka. Fabuła utworu obejmuje dodatkowe dwa dni – wieczór, kiedy bracia Pastorowie odebrali malcowi wygrane kulki oraz dzień pogrzebu chłopca oraz czas teraźniejszy dla narratora, kiedy to już na miejscu Placu Broni stoi wybudowana kamienica i mieszkają w niej ludzie.

Wszystkie wydarzenia, opisane w dziele Molnára, rozgrywają się w stolicy Węgier, Budapeszcie. Miejsce akcji można zawęzić do szkoły, do której uczęszczali chłopcy, Placu Broni, mieszczącego się przy ulicy Pawła, Ogrodu Botanicznego, w którym bawiła się grupa dowodzona przed Feriego Acza oraz kamienicy przy ulicy Rakos, w której mieszkał Nemeczek.

Udostępnij
  Dowiedz się więcej
1  ciekawostki
2  Deżo Gereb – charakterystyka postaci
3  Feri Acz – charakterystyka postaciKomentarze
artykuł / utwór: Chłopcy z Placu Broni - czas i miejsce akcji


  • dziękuję bardzo. :). to opracowanie bardzo mi pomogło. Mam nadzieję, że dostanę 5 za pracę domową... Czytałam tę książkę i jest ona moją ulubioną, ale nie wszystko pamiętałam i musiałam się podeprzeć tą stroną. Jesteście świetni! Dziękuję jeszcze raz! :
    Angelika (2000plasti {at} wp.pl)

  • dziękuję bardzo. :). to opracowanie bardzo mi pomogło. Mam nadzieję, że dostanę 5 za pracę domową... Czytałam tę książkę i jest ona moją ulubioną, ale nie wszystko pamiętałam i musiałam się podeprzeć tą stroną. Jesteście świetni! Dziękuję jeszcze raz! :*
    Angelika (rozek96 {at} vp.pl)


Tagi: